Pes Sorbon – prevence kyberšikany

Stejně jako oheň, je i internet dobrý sluha, ale špatný pán. Můžeme se díky němu vzdělávat, je na něm spousta zábavy, ale čeká zde i nebezpečí, které může dítě velmi negativně ovlivnit. Abychom těmto špatným zkušenostem předešli, požádali jsme pana Zdeňka, který má s touto problematikou bohaté zkušenosti, aby naše děti poučil. Jelikož se jedná o zkušeného volnočasového pedagoga, vedl celou besedu s dětmi fundovaně a zároveň i poutavě. Děti se dozvěděly, na co si mají při práci s internetem dát pozor, jak pracovat s hesly, kdy a jaké fotky zveřejňovat a také jak se případným útokům na internetu bránit.

I tentokrát přijel pan lektor se svým velmi dobře vycvičeným pejskem Sorbonem, proto závěr patřil právě Sorbonovi. Děti s ním hrály fotbal a fotily se. A kromě tohoto zážitku si odnesly i cenné rady, jak se bezpečně pohybovat na internetu.

Powered by themekiller.com