Výlet VIDA Brno – kuličko-cinko-stroje

Naši žáci jsou velmi zvídaví, proto jsme za cíl letošního školního výletu zvolili vědecko-zábavní centrum VIDA  v Brně. Žáci si zde na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jak fungují některé fyzikální a přírodní zákony. Mohli se stát, alespoň na chvíli, moderátorem/moderátorkou televizní předpovědi počasí. Vyzkoušeli si sestavit různé hlavolamy, stali se součástí lidského srdce či vody v příboji. Na představení o zvuku si poslechli nejhlubší a nejvyšší slyšitelné tóny. Pochopili, jak funguje a šíří se zvuk. Objednali jsme si také výukový program „Kuličko-cinko-stroje“, kde se vždy tříčlenná družstva pokusila sestavit kuličkovou dráhu, na jejímž konci byla rolnička, která musela cinknout, a tím byl ohlášen konec dobře sestrojené dráhy.

Powered by themekiller.com