Září

To nám to ale uteklo, letní prázdniny jsou za námi a my jsme již prožili první měsíc ve školní družince. V našem kolektivu jsme přivítali pět nových kamarádů z 1. třídy, zopakovali jsme si pravidla bezpečnosti a slušného chování a stanovili si nové téma celoroční hry.

Slunečného počasí jsme využili k časté návštěvě dětského hřiště a zahrady MŠ.

Činnosti v tomto měsíci:

• Zahájení celoroční hry „TAJUPLNÝ OSTROV POKLADŮ“ – cílem hry je zábavnou formou získávat potřebné vědomosti a dovednosti, rozvíjet u dětí myšlení, pohotové vyjadřování, fantazii, zobrazovací a tvořivé schopnosti.

Měsíční téma celoroční hry – Území hor – cílem je rozšiřování vědomostí a dovedností

• Společenské hry, stolní hry, práce se stavebnicí, kreslení, četba, karetní hry
  • Lidové tradice, pranostiky, legendy: sv. Václav, krojované hody
  • Umíme se chovat? – pravidla slušného chování, kouzelná slovíčka