Rok: 2015

při betlémské salaši,
hajdom hajdom tydlidom,
hajdom hajdom tydlidom …

I letos jsme se pokusili navodit vánoční atmosféru v obci zpěvem písní a přáním všeho dobrého. Ze školičky v Pouzdřanech jsme se vypravili  na vánoční procházku po vesnici, při které se zpívaly koledy, a předávala vlastnoručně vyrobená přáníčka. Cestou jsme se zastavili u Jindřišky Kirchnerové a popřáli i zvířátkům spokojené svátky. Děkujeme všem, kteří nás za naše koledování odměnili nějakou dobrůtkou. Snad se zpívání líbilo a podařilo se nám potěšit nejedno srdíčko.

Projekt „Ovoce a zelenina do škol“ (14 – 20.12. 2015)

grapDovolujeme si Vás informovat, že v následujícím týdnu (14. – 20.12.2015) obdrží děti naší školy další dodávku ovoce v rámci projektu OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL. Pro každého žáka to bude 1 GREP.

Grapefruitu se také říká grep. Je to stejně jako citron citrusový plod, je však větší a není tak kyselý, zato ale hořký. Grep obsahuje enzymy, které povzbuzují látkovou výměnu, vitamin C a malé množství minerálních látek. Grepy lze konzumovat samotné, ale zpracovávají se také na šťávy a džusy.