Prosinec

Prosincové počasí připomínalo spíše blátivý podzim, než mrazivou zimu, a tak jsme s dětmi trávili většinu času v teplé herně školní družiny. Předvánoční čas nám utíkal jako o závod, měli jsme neustále ruce plné práce.  Vyráběli jsme dekorace s mikulášskou a vánoční tématikou, připravovali krátké vystoupení na mikulášskou besídku a s radostí si upekli slepované vánoční cukroví. Vrcholem předvánočního tvoření byla besídka s nadělováním vánočních dárků pod stromečkem školní družiny.

Činnosti v tomto měsíci:

• Měsíční téma celoroční hry „Návštěva Hnědé planety“: cílem je formování základů kolektivních vztahů, udržování lidových zvyků, uplatnění vlastních nápadů, rozvíjení fantazie a tvořivosti

• Společenské hry, stolní hry, práce se stavebnicí, kreslení, četba, karetní hry

• Lidové tradice, pranostiky, legendy: Sv. Mikuláš, Vánoce

• Výchovná beseda: kouzelná slovíčka – pomáhej a uklízej

• Zvířata a rostliny: Liška, Výr velký, Borovice, Smrk

• Příprava šípkového čaje a malého pohoštění, vánoční besídka

• Vyprávění: ptáci, kteří u nás přezimují

• Výtvarné a praktické činnosti:

– kreslení obrázků s vánoční tématikou

– výroba vánoční dekorace školní družiny

– zdobení vánočního stromečku

– tvoření z vizovického těsta

– pečení vánočního cukroví

– zdobení jablíček  – vánoční dekorace

– anděl a čert – papírová vystřihovánka

• Pohybové činnosti:

– vycházka po okolí obce

– pohybové soutěže jednotlivců a dvojic (závod krabů, slepecké závody, driblování míčem, srážení kuželek…)

– sportovní činnosti – stolní tenis, florbal, vybíjená

• Hudebně –  pohybové činnosti:

– vánoční koledy

– nácvik básní a říkadel s mikulášskou tématikou završené vystoupením na obecní akci

Mikulášský jarmark dne 5. 12. 2015.