Projektový den – Základy bezpečí na internetu

I přesto, že se v naší škole najdou žáci, kteří neholdují internetu, ocenili projektové dopoledne o bezpečnosti na něm. Kyberprostor je plný číhajícího nebezpečí a mladší žáci by se snadno mohli stát obětí kyberšikany, kybergroomingu apod.. Proto se postupně hravou formou seznámili s nejdůležitějšími pravidly o správném, a hlavně bezpečném, chování na internetu. Vyslechli si několik příběhů, které se opravdu staly a které někdy dopadly dobře a jindy zase dosti špatně. Z celého dne si žáci odnesli hlavně to, že nebezpečí na ně může číhat kdekoliv, proto musí být neustále ve střehu. A jestli se s něčím podezřelým setkají, ví, na koho se obrátit o pomoc. Paní lektorka zcela přirozeně dovedla děti zapojit do plnění aktivit. Celé dopoledne probíhalo v přátelské atmosféře. Žáci interaktivně rozvíjeli své komunikační dovednosti, tvořivost, aktivitu a fantazii.

Powered by themekiller.com